Odpowiedź :
Odpowiedź:
2*39u 2*74,5u
Reakcja; 2 K +Cl2 -->2KCl
x 40g
x=78u *40g/149g
x= 20,9g
odp;Do otrzymania 40g KCl potrzeba 20,9g potasu
Odpowiedź:
2*39u 2*74,5u
Reakcja; 2 K +Cl2 -->2KCl
x 40g
x=78u *40g/149g
x= 20,9g
odp;Do otrzymania 40g KCl potrzeba 20,9g potasu