Odpowiedź :
m= 3,5 g (bez znaczenia w tym zadaniu)
Vo= 28 m/s
h=12,5 m
g= 9,81 m/s²
V1=?
Ek=0,5*m*Vo²
Ep=m*g*h
Ek1=0,5*m*V1²
Ek=Ep+Ek1
0,5*m*Vo²=m*g*h+0,5*m*V1²
Vo²=2*g*h+V1²
V1=√(Vo²-2*g*h)
V1=√(28²-2*9,81*12,5)
V1=23,2 m/s
m= 3,5 g (bez znaczenia w tym zadaniu)
Vo= 28 m/s
h=12,5 m
g= 9,81 m/s²
V1=?
Ek=0,5*m*Vo²
Ep=m*g*h
Ek1=0,5*m*V1²
Ek=Ep+Ek1
0,5*m*Vo²=m*g*h+0,5*m*V1²
Vo²=2*g*h+V1²
V1=√(Vo²-2*g*h)
V1=√(28²-2*9,81*12,5)
V1=23,2 m/s