Odpowiedź :
Tlenek fosforu (V) + woda
P4O10 + 6H2O = 4H3PO4
Potas + woda
2K + 2H2O = 2KOH + H2
Magnez + kwas chlorowodorowy
Mg + 2HCl = MgCl2 + H2
Wodorotlenek sodu + kwas siarkowy (VI)
2NaOH + H2SO4 = Na2SO4 + 2H2O
Wapń + tlen
2Ca + O2 = 2CaO
Tlenek fosforu (V) + woda
P4O10 + 6H2O = 4H3PO4
Potas + woda
2K + 2H2O = 2KOH + H2
Magnez + kwas chlorowodorowy
Mg + 2HCl = MgCl2 + H2
Wodorotlenek sodu + kwas siarkowy (VI)
2NaOH + H2SO4 = Na2SO4 + 2H2O
Wapń + tlen
2Ca + O2 = 2CaO