👤


2. Zbiornik ma kształt prostopadlościanu, którego dno ma wymiary 3000cm x 0,05km. Do basenu wlano 2250000 L
wody, która wypelnila go do 1/4 glebokości. Oblicz głębokość tego zbiornika.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

a = 300 dm

b = 500 dm

c = ?

V = 2250000 [tex]dm^{3}[/tex] * 4 = 9000000 [tex]dm^{3}[/tex]

V = a*b*c

9000000 [tex]dm^{3}[/tex] = 300 dm * 500 dm * c

150000 [tex]dm^{2}[/tex] * c = 9000000[tex]dm^{3}[/tex] | : 150000 [tex]dm^{2}[/tex]

c = 60 dm

Odp.: Głębokość zbiornika wynosi 60 dm.

Szczegółowe wyjaśnienie:

3000 cm = 300 dm

0,05 km = 500 dm

2250000 l = 2250000 [tex]dm^{3}[/tex]

( * - znak mnożenia )