👤

Podaj stosunek masowy i skład procentowy pierwiastków w SO³​

Odpowiedź :

mSO3=32 u+3*16u=80u

Stosunek masowy:

mS:mO=32:48=2:3

Skład procentowy:

32u---x%

80u---100%

x=40%S

100%-40%=60%O