👤

Sprzedawca zmieszał 3 kilogramy ciastek w cenie 13 zł za 1 kg, 2 kg ciastek w cenie 15 zł za 1 kg oraz 4 kg ciastek w cenie 17 zł za 1 kg. Oblicz cenę mieszanki ciastek, by kwota ich sprzedaży nie zmieniła się.

Odpowiedź :

Odpowiedź: Mieszanka ciastek kosztuje 137zł.

3kg*13zł=39zł

2kg*15zł=30zł

4kg*17zł=68zł

39zł+30zł+68zł=69zł+68zł=137zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

Go Studier: Inne Pytanie