👤

zad 1


silnik motocykla poruszającego się ruchem jednostajnym prostoliniowym wykonał pracę 40kJ. jaką odległość pokonał motocykl jeśli siła napędowa wynosiła 500N?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Motocykl pokonał 80 m.

Wyjaśnienie:

[tex]Dane:\\W=40kJ=40000J\\F=500N\\\\Szukane:\\s=?\\\\Wzor:\\\\W=Fs\\\\Rozwiazanie:\\\\W=Fs/:F\\\\s=\frac{W}{F}\\\\s=\frac{40000J}{500N}\\\\s=80\frac{Nm}{N}=80m[/tex]

Go Studier: Inne Pytanie