👤

Oblicz z jaką mocą pracuje silnik pojazdu który porusza się ze stałą prędkością 80km/h jeżeli opory ruchu wynoszą 400N

Odpowiedź :

Odpowiedź:

F= 400N

v= 80km/h = 22.2m/s

P=F•v

P=400N•22.2m/s= 8880W