👤

Za 8 zeszytów trzeba zapłacić 24zł
Ile zapłacił Darek za 4 takie zeszyty? Przepisz uzupełnione done do zeszytu i rozwiąż zadanie.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Darek zapłaciłby 12 zł.

Szczegółowe wyjaśnienie:

x - cena jednego zeszytu

równanie:

8x=24 |:8

x=3

3*4=12[zł]

Go Studier: Inne Pytanie