👤

Oblicz zawartość procentową w cząsteczce N2O3.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Masa molowa N2O3 = 2*14 + 3*16 = 28+48 = 76g/mol

Masa azotu to 2*14 = 28

odp 36,84%