👤

Hej mam do was pytanie, niestety nie jestem dobra w matmie i tego nie ograniam ale jezeli klient chce np cukierki do 5 zl a kosztuja one np 10,99 za kg to jak to obliczyc by wydac do tej ceny pomóżcie mi pliska ILE GRAM WYDAC

Odpowiedź :

Jeżeli 10,99 kosztuje za kilogram to musisz napisać proporcje czyli
1/10,99 słownie to ze za jeden kilogram zapłacimy 10,99zl
1/10,99=5/x
Oznacza to ze za jeden kilogram zapłacimy 10,99 to za 5 złoty kupimy x kg bo tego właśnie szukamy czyli
100/10,99=x/5 kg ma 100dag
10,99x=500
X= w przybliżeniu 45,45 dag
Mam nadzieje ze pomogłam
Miłego dnia :)