👤

9
Mama kupita 4,6 kg pomarańczy po 5,50 zł za 1 kg i 3,8 kg grejpfrutów
po 6,30 zł za 1 kg. Czy wystarczyło jej 50 zł na zapłacenie za te
zakupy? lle pieniędzy zostanie lub ile zabraknie?
Pomocy to na jutro daj naj ​


Odpowiedź :

4,6*5,50=25,30 zł
3,8*6,30=23,94zl
25,30+23,94=49,24 zł
50-49,24=76 gr
Starczyło by i zostanie jej 76 groszy.