👤

Naaa juzz pomożecie

Pliska liczę na was


Naaa Juzz Pomożecie Pliska Liczę Na Was class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

x - cena soku

x+3 - cena naleśników

x+x+3=17

2x=14 | :2

x=7

Szklanka soku kosztuje 7 zł.

x-porcja soku

y-naleśniki

x+y=17 dwa równania weź w klamerkę

x=y-3

y-3+y=17

2y=20

y=10[zł]

x=7zł