👤

Jedna z podstaw trapezu jest równa 6 cm, a druga jest 2 razy dłuższa ,
zaś wysokość trapezu jest o 5 cm

krótsza od dłuższej podstawy. Oblicz pole trapezu.​


Odpowiedź :

Szczegółowe wyjaśnienie:

a= 6cm

b=2×6=12cm

h=12-5=7cm

[tex]p = \frac{(a + b)}{2} \times h \\ p = \frac{6cm + 12cm}{2} \times 7cm \\ p = \frac{18cm}{2} \times 7cm = 63 {cm}^{2} [/tex]