👤

Za 1,4 kg szynki mama zapłaciła 50,96 zł. Ile kosztował 1 kg tej szynki?

Odpowiedź :

Zadanie

x - cena 1 kg szynki

1,4·x = 50,96    l :1,4

x = 36,40 zł

Odp. 1 kg szynki kosztował 36,40 zł