👤

Z jakiej wysokości swobodnie spadła kuleczka śrutu, jeśli uderzyła o ziemię z szybkością v = 144 [km/h]

Odpowiedź :

144km/h=40m/s

Energia potencjalna = Energia kinetyczna

mgh=mv²/2 /:m

gh=v²/2 /:g

h=V²/2g

h= 1600/20

h=80m