👤

3. Siła wypadkowa o wartości 6 kN nadaje ciału przyśpieszenie o wartości 2 m/s2. Oblicz masę tego
ciała.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

m=F/a

F=6 kN =6000N

m=6000N/2(m/s2) =3000kg