Odpowiedź :
mamy 8 * 2,50 = 20 zł
za 20 zł 10 rolek, czyli każda rolka musiałaby kosztować 2 zł
2,50 - 100%
2,00 - x%
[tex]x=\frac{2*100}{2,5}=80[/tex]%
czyli cenę należy obniżyć o 20%
mamy 8 * 2,50 = 20 zł
za 20 zł 10 rolek, czyli każda rolka musiałaby kosztować 2 zł
2,50 - 100%
2,00 - x%
[tex]x=\frac{2*100}{2,5}=80[/tex]%
czyli cenę należy obniżyć o 20%