może ktoś pomóc proszę :(((((((((

Odpowiedź:
a) (6 * 1) + (12 * 2) + (18 * 3) = 6 + 24 + 54 = 84 cm
b) 18 cm * 3 = 54 cm
c) Skoro mamy drogę, co 6 cm, to można od 30 dodawać 6 aż dojdziemy do 48.
*... 30, 36, 42, 48*
Skoro mamy czas, co 1, to można od 5 dodawać 1. I, aby mieć czas, w którym kulka przeszła 48 cm, to trzeba podzielić 48 przez 6.
48 : 6 = 8s
Mamy czas, w którym kulka przeszła drogę 48 cm.
Mam nadzieję, że pomogłem.
Liczę na NAJ.
POZDRAWIAM! ;)