Plz musze to na dziś daje 15 punktów i naj

Odpowiedź:
Zad. 3
a)
1. F
2. P
3. P
4. F
b) 1. B
2. A
3. E
c) 33,3 m/s
d) DANE
g = 10 m/s2
s = g*t2 / 2
s = 10m/s2*(5,18s)2 / 2 = 10m/s2 * 26,8324s2 / 2 = 268,324 / 2 = 134,162m - 130m
udowadnia to, że dana droga przebyta przez ciało w przybliżeniu równa jest drodze która została podana w zadaniu.
e) D
mam nadzieje ze pomoglam!! moglabym naj?