👤

150g rodzynek kosztuje 6zl Ile trzeba zapłacić za 1kg tych rodzynek WYKONAJ dzialanie

Odpowiedź :

Odpowiedź:

40zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

1kg= 1000g

150g--6zł

1000g--x

x=6×1000/150= 6000/150=40zł