👤

Zad.6(1p) Samochód ma energię kinetyczną 100Kj.jak zmieni się ta
energia jeżeli masa samochodu zmaleje dwukrotnie a szybkość wzrośnie
dwukrotnie? Zapisz: dane, szukane, wzór ,obliczenia .Podaj wynik wraz z
jednostką
I​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

wartość Ek wzrośnie 2 razy

Wyjaśnienie:

[tex]E_k=100kJ[/tex]

[tex]m_1=\frac{m}{2}[/tex]

[tex]v_1=2v[/tex]

[tex]Szukane:E_k_1[/tex]

[tex]E_k=\frac{mv^2}{2}[/tex]

energia po zmianach:

[tex]E_k_1=\frac{\frac{m}{2}*(2v)^2 }{2}=\frac{\frac{m}{2}*4v^2 }{2}=\frac{2mv^2}{2}=2*\frac{mv^2}{2}=2*E_k[/tex]

[tex]E_k_1=2*100kJ=200kJ[/tex]