👤

daje naj matma
Rozwiąż zadanie za pomocą równania
Dzbanek i kubek kosztują razem 68zł. Gdyby dzbanek staniało 5zł,kosztowałby dwukrotnie więcej niż kubek.Ile kosztuje kubek?

Całe obliczanie!​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

x=cena kubka

68zl-x-5zl=cena dzbanka (jak stanial)

68zl-x-5zl=2x (bo dwukrotnie wiecej)

68zl-5zl=2x+x

63zl=3x

63:3=21

x=21

Kubek kosztuje 21zl

Mam nadziej ze pomoglam :3

Go Studier: Inne Pytanie