Matma na teraz plis jak coś daje dobrym odp naj =polecenie:Jakie jest pole trapezu prostokątnego którego podstawy mają 12 cm i 17 cm a krótsze ramię ma 8 cm długości (w załączniku odp)

Odpowiedź:
h = 8cm
a = 12cm
b = 17cm
P = [tex]\frac{1}{2}[/tex] * (a+b) *h = [tex]\frac{1}{2}[/tex] * (12+17) * 8 = 29 * 4= 116[tex]cm^{2}[/tex]
Proszę :)
Szczegółowe wyjaśnienie: