Odpowiedź :
Odpowiedź:
2*56u 138u
2KOH + H2CO3 ---> K2CO3 +2H2O
28g x
112 g ----138 g
28g --- x
x= 138g*28g/112g
x= 34,5g
odp: Otrzymano w tej reakcji 34,5g K2CO3
Odpowiedź:
2*56u 138u
2KOH + H2CO3 ---> K2CO3 +2H2O
28g x
112 g ----138 g
28g --- x
x= 138g*28g/112g
x= 34,5g
odp: Otrzymano w tej reakcji 34,5g K2CO3