Proszę matma na teraz! Polecenie:Obwód prostakata wynosi 24 cm, a jeden z jego boków ma długość 7 cm, Jakie jest pole tego prostakata? (w załączniku)

Odpowiedź:
24-(2*7)=10
10/2=5-drugi bok
P=7cm*5cm=35cm2
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
Obw=24cm
jeden z bokow 7cm
wzor na pole: a×b
7+7=14
24-14=10
10:2=5
czyli 7cm×5cm=35cm^2
mam nadzieje ze pomoglam :3