Odpowiedź :
m N₂O₅ = 2 · 14u + 5 · 16u = 108u
%N = (28u/108u)·100% = 25,93%
%O = (80u/108u)·100% = 74,07%
mam nadzieję że pomogłam c:
m N₂O₅ = 2 · 14u + 5 · 16u = 108u
%N = (28u/108u)·100% = 25,93%
%O = (80u/108u)·100% = 74,07%
mam nadzieję że pomogłam c: