👤

Siarka stanowi 64% masy siarczku glinu. Określ stosunek masowy glinu do siarki w tym związku chemicznym

Odpowiedź :

Odpowiedź:

M Al2S3= 2 *27 + 3* 32= 150 [g/mol]

150g - 100%

x      - 64%

x =96 [g]

96:54 ⇔ 32:18⇔12:9⇔4:3