👤

1. (1 p.Oliwia kupiła 1,8 kg truskawek po t zł za kilogram i 2 kiwi po k zł za sztukę.
Uzupełnij zdania. Wpisz w luki odpowiednie jednomiany.
Za truskawki i kiwi Oliwia zapłaciła (
.) zł. Daje naj​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

1.8t + 2k

Szczegółowe wyjaśnienie:

Hej!

1,8 kg·t+2·k

Zapisujemy w postaci wyrażenia bowiem nie mamy podane ile kosztuje kilo truskawek i sztuka kiwi.

Pozdrawiam :)