👤

Jaką energię pobrał reflektor pojazdu, przez który w ciągu pół godziny płynął prąd o natężeniu 3A?
Napięcie instalacji elektrycznej wynosi 6V. Proszę dam NAJ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

t = 0,5h = 0,5*3600s = 1800s

I = 3A

U = 6V

---------------------------------------------

W = ?

Q = I*t = 3A*1800s = 5400 C

W = U*Q = 6V*5400C = 32 400 J

Odp: W = 32 400 J = 32,4 kJ