👤

4. Oblicz przyspieszenie pojazdu, który zwiększył swoją prędkość o 72km/h w czasie 20s.
m​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Dane:

∆t = 20s

∆V = 72km/h = 72 × 1000/3600 = 20 m/s

Szukane:

a = ?

Wzór:

a = ∆V/∆t

a= 20m/s / 20s = 1m/s²

Odp: Przyśpieszenie pojazdu wynosi 1m/s²

Go Studier: Inne Pytanie