Odpowiedź :
1. 20 m/s
[tex]s = \frac{1}{2}at^{2} = \frac{1}{2}\cdot0,4\frac{m}{s^{2}}\cdot(10 \ s)^{2} = 20\frac{m}{s}[/tex]
2. a) 30 m/s
[tex]108\frac{km}{h} = 108\cdot\frac{1000 \ m}{3600 \ s} = 30\frac{m}{s}[/tex]
3. 15 m/s
[tex]v = a\cdot t = 1,5\frac{m}{s^{2}}\cdot10 \ s = 15\frac{m}{s}[/tex]
4. d)