👤

Lucynka kupiła 3 pączki i napój 5 złotych. Za te zakupy zapłaciła 10,40 zł. Ile kosztował jeden pączek?

Lucynka Kupiła 3 Pączki I Napój 5 Złotych Za Te Zakupy Zapłaciła 1040 Zł Ile Kosztował Jeden Pączek class=

Odpowiedź :

3x = cena trzech pączków

3x + 5 = zapłacona kwota

3x + 5 = 10,40

3x = 10,40 - 5

3x = 5,40

x = 1,80

ODP. jeden pączek kosztował 1,80zł

Odpowiedź:

x  cena pączka

3x+5=10,40

3x=10,40-5

3x=5,40  /:3

x=1,80

Odp.

Jeden pączek kosztował 1,80 złoty.

Szczegółe -wyjaśnienie: