Odpowiedź :
Odpowiedź:
Kat między jedną godzina a druga wynosi 360°(cała tarcza zegara)/12(tyle jest godzin)=30°
Jedna godzina ,,ma,, 30° więc:
10 min to 1/6 godziny. 30°(bo tyle ma odcinek godzinowy na tarczy zegara)*1/6=5°
W czasie 10 min wskazówka godzinowa przesunie się o 5°
Analogicznie z resztą:
12 min to 1/5 godziny
30°*1/5=6°
15 min to 1/4 godziny
30°*1/4=7.5°
myślę że oto chodziło
Odpowiedź:
a) W ciągu 3 godz wskazówka tworzy kąt 90° więc dziesięć minut jest jak godzina dlatego
90 : 3 = 30°
b) 30° + 30°:6 = 35°
c) 30° + 30°:2 = 45°