👤

Tramwaj ruszył ze stacji i przez 20 sekund poruszał się z przyspieszeniem 2


. Oblicz
drogę, jaką metro pokonało ruchem jednostajnie przyspieszonym.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Powiedzmy ze jego przyspieszenie wynosiło 2m/s, dlatego że nie napisał*ś dokładnie.

D:

t=20s

a= 2m/s

wzór: s=a x t2 / 2

Obliczenie:

s= 2m/s x 400/ 2= 400m

400s bo t do potęgi 2 i 20 x 20 to 400.

odp: Tramwaj pokonał droge 400m.

Chyba dobrze, jak źle to przepraszam.