👤

10. Ola kupiła 4kg czereśni po x zł za kilogram i o 2 kg więcej wiśni, które kosztowały o 1 zł mniej za
kilogram niż czereśnie. Średnia cena (w zł) jednego kilograma zakupionych owoców wynosiła: *
(1 punkt)
O 4x + 2
O4x + 6(x - 1)
4x6x
10
O x-0,6


Odpowiedź :

x - cena czereśni

4kg - tyle Ola kupiła czereśni

4kg + 2kg = 6 kg - tyle Ola kupiła wiśni

x - 1 - tyle kosztowały wiśnie

Odpowiedź:  4x + 6(x-1)

Go Studier: Inne Pytanie