👤

telewizor kosztował1800 zł jego cene najpierw podwyższono o 10% a następnie obniżono o 25%.oblicz cene telewizora po obu zmianach
Pls na teraz bo mam sprawdzian


Odpowiedź :

Szczegółowe wyjaśnienie:

1800zl -100%

180zl -10%

1800+180=1980zl

1980 -100%

495-25%

1980-495=1485

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

Po po podwyżce 1800*1,1= 1980zł

Po obniżce 1980- 25%= 1485zł