👤

Oblicz ile moli tlenku żelaza (III) znajduje się w próbce tego tlenku o masie 100g.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

M Fe2O3 = 160

M próbki = 100 g

160 g Fe2O3 - 1 mol

100 g Fe2O3 - x moli

160x = 100 /:160

X= 0.625 mola

Odp.: 100- gramowa próbka Fe2O3 zawiera 0.625 mola tego tlenku.