👤


Mariusz o masie (m) równej 65kg wylatuje z prędkością (V=800 m/s) ze śmietnika o (m=4kg). Oblicz prędkość odrzutu. ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Mk=65kg=65,000k

Mp=4kg

Vp=800m/s

Mk×vk=mp×vp

Vk=mp×vk/mk=4kg×800m/s=3200m/kg/s

Chyba znam tego Mariusza z zadania ale nie jestem pewien.