👤

Oblicz stężenie procentowe roztworu solanki, o masie 350 gramów, do przygotowania którego użyto 9 gramów soli kamiennej.​

Odpowiedź :

Dane:

ms=9 g

mr=350g

Szukane:

Cp=?

Cp=ms*100%/mr

Obliczenia:

Cp=9g*100%/350g

Cp=2,57%