👤

W pewnym sklepie można kupić 2 zeszyty w paczkach po 6 sztuk i po 9 sztuk.
Paczka zawierająca 6 zeszytów kosztuje 7,68zł , a paczka zawierająca 9 zeszytów kosztuje 11,34zł. W której paczce cena jednego zeszytu jest niższa?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

7,68 : 6 = 1,28

1,28zl <----- cena za sztuke

11,34 : 9 = 1,26

1,26zl <----- cena za sztuke

czyli w paczce za 11,34zl

Odpowiedź:

7.68 : 6 = 1.2= 1,28

11,34 : 9 = 1,26

Niższą cenę mają zeszyty zawarte w paczce, która kosztuje 11, 34zł

Szczegółowe wyjaśnienie: