👤

W sklepie odzieżowym zaplanowano letnią obniżkę cen o 15 % . Sukienka kosztuje 160 zł ile będzie kosztowała po obniżce?

Odpowiedź :

160zł -100%

15%- 24 zł

160-24 = 136zł

Odp. Po obniżce sukienka kosztowała 136 zł

Odpowiedź:

100%-15%= 85%

100%--------160zł

85%----------x

85*160/100= 136zł

odp. Sukienka po obniżce będzie kosztować 136zł.

Szczegółowe wyjaśnienie:

mam nadzieję że pomogłam.