👤

W wyniku spalenia w tlenie 3 g siarki powstało 6 g tlenku siarki (IV). Oblicz ile gramów tlenu wzięło udział w reakcji chemicznej.​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

siarka + tlen ---> tlenek siarki

3g + xg = 6g

x = 6g-3g

x = 3g tlenu

Wyjaśnienie: