zadanie w załączeniu pliss od razu daje najj i proszę o obliczenia szybko

Odpowiedź:
A
Szczegółowe wyjaśnienie:
4*4=16cm2
112cm2-16cm2=96cm2
powierzchnia wszystkich ścian bocznych to 96cm2, mamy 4 ściany boczne wiec
96cm2:4=24cm2
[tex]P_c=112cm^2\\P_p=4cm*4cm=16cm^2\\\\\\P_c=P_p+P_b\\P_b=4*P_{sb}\\112cm^2=16cm^2+P_b|-16cm^2\\P_b=96cm^2\\96cm^2=4*P_{sb}|:4\\P_sb=24cm^2[/tex]
Odp. Pole jednej ściany bocznej wynosi 24cm²