👤

W czasie promocji cena pewnego produktu została obniżona o 15% i wynosi obecnie 30,60zł. Ile kosztował ten produkt przed obniżką?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

100%-15%=85%

85%-30,60

100%-x

x=30,60*1/0,85

x=36zł

odp: Produkt przed obniżką kosztował 36 zł