proszę na szybko+ naj

Zadanie 1
a) mCaO=40u+16u
Stosunek masowy:
mCa:mO=40:16=5:2
b) mFe2S3=2*56u+3*32u
Stosunek masowy:
mFe:mS=112:96=7:6
Zadanie 2
mNa2O=2*23u+16u=62u
46u---x%
62u---100%
x=74,19%Na
100%-74,19%=25,81%O