Odpowiedź :
zadanie 1
720:40=18
18•5=90 h
odpowiedz: pracownik musi pracować 90 godzin jeżeli by chciał zarobić 720 zł.
zadanie 2
378:14=27 zł
14•3,5=49 h
odpowiedz: pracownik za jedną bluzkę dostał 27 zł , a uszycie 14 bluzek zajęło mu 49 godzin.
zadanie 1
720:40=18
18•5=90 h
odpowiedz: pracownik musi pracować 90 godzin jeżeli by chciał zarobić 720 zł.
zadanie 2
378:14=27 zł
14•3,5=49 h
odpowiedz: pracownik za jedną bluzkę dostał 27 zł , a uszycie 14 bluzek zajęło mu 49 godzin.