Odpowiedź :
[tex]s_1=15km\\t_1=30min=\frac12h\\s_2=12km\\t_2=20min=\frac{1}{3}h\\\\v=\frac{s}{t}\\v_1=\frac{15km}{\frac12h}=30\frac{km}{h}\\v_2=\frac{12km}{\frac{1}{3}h}=36\frac{km}{h}[/tex]
Odp. Poprawna odpowiedź: Autobus linii nr 2 miał większą prędkość średnią