👤

Do baru „Rybka" przyszła 10-osobowa wycieczka. Jej uczestnicy zamówili 10 zestawów obiadowych składających
się z: porcji frytek, 250-gramowej porcji leszcza, zestawu surówek oraz 200 ml soku pomarańczowego. Właściciel
baru udzielił im upustu w wysokości 0,2 kosztu 10 zestawów. Ile zapłacili za obiad?​


Do Baru Rybka Przyszła 10osobowa Wycieczka Jej Uczestnicy Zamówili 10 Zestawów Obiadowych Składającychsię Z Porcji Frytek 250gramowej Porcji Leszcza Zestawu Sur class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

cena 250 g ryby - 7,8 - 100

                               x - 250

                               x = 19,5

koszt 1 obiadu - 4,20+19,5+3,60+5,60 = 32,90

koszt 10 obiadów - 32,90 * 10 = 329

rabat - 329 * 0,2 = 65,80

cena 10 obiadów po rabacie - 329 - 65,80 = 263,20

cena 1 obiadu po rabacie - 263,20 / 10 = 26,32

Jeden obiad kosztował 26,32 zł

Szczegółowe wyjaśnienie: