👤

Ułóż zadanie do rysunku. Napisz obliczenie i odpowiedz
7zl jabłka 4zl cebula arbuz 15zl ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Ala poszła do sklepu na zakupy. Kupiła jablka za 7 zł, cebulę za 4 zł oraz arbuza za 15 zł. Ile Ala wydała na całe zakupy? Zapisz obliczenia.

7 zł + 4 zł + 15 zł = 26 zł

Odpowiedź: Ala wydała 16 zł na całe zakupy.

Szczegółowe wyjaśnienie:

Liczę na naj